Dekoratif malzemeler yaşam alanınıza farklı bir görünüm kazandırabilmektedir. Tarzınızı evinize yansıtmanın farklı yolları vardır. Ufak parçalarla evinize kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz. Koltuklarınız sizi yansıtsın istiyorsanız kırlent ya da koltuk örtüleri kullanabilirsiniz. Renkli ve desenli kumaşlardan yapılan koltuk örtüleriniz ve kırlentleriniz evinize daha sıcak bir görünüm oluşturacaktır. Dekoratif eşyalar günümüzde evlerin vazgeçilmezidir. Modern ve Retro gibi çeşitli tarzlarda dekoratif eşyalar bulunmaktadır. Modern koltuklarınızın yanına Retro tarzında dekorlar kullanarak kendinize özgü tasarımlar oluşturabilirsiniz. Dekoratif eşya çeşitleri arasında lambalar, tablolar, biblolar, kırlentler, koltuk örtüleri ve bitkiler bulunmaktadır. Bu eşyalar sadece eviniz için değil ofis ortamınız için de gerekli olacaktır. Gelen misafirlerinizi karşılamak için ayırdığınız koltuğunuzu daha sıcak ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Dekoratif Malzemeler ile Yeniliği Keşfedin

Ağaç parçaları, taşlar ya da evinizde kullanmadığınız malzemeleri yeniden tasarlayarak dekor olarak kullanabilirsiniz. Dekoratif malzemeler  sandığınız kadar pahalı olmayabilir. Evde kendi ellerinizle tasarladığınız eşyaları da dekor olarak kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız elbiseleri atmak yerine farklı eşyalara dönüştürebilirsiniz. Örneğin eteğinizi bir abajure dönüştürebilirsiniz ya da yoğurt kabı gibi malzemeleri saksıya dönüştürebilirsiniz. Bu tarz etkinliklerle sadece eviniz değil siz değişeceksiniz. Artık eşyalardan yeni eşyalar oluşturmak kendinizi daha üretken hissetmenizi sağlayacaktır. Evinizde keyifli vakit geçirmenize sağlayacak olan bu etkinlikler misafirlerinizi de oldukça şaşırtacaktır. Kullanacağınız dekor eşyasının kaliteli olması için malzemesi oldukça önemlidir. Genellikle cam ve seramik dekor ürünleri tercih edilmektedir. Cam biblolar, tepsiler ve seramik tabaklar, bardaklar tarz sahibi bireyler tarafından en çok tercih edilen ürünlerdir.

Dekoratif Malzemeler ile Yaşam Alanlarınıza Şekil Verin

Günümüzde moda sadece kıyafetleri değil yaşam alanları olan evleri ve ofisleri de etkilemektedir. Ev ve ofis ortamlarının modası kullanım alanlarına göre değişmektedir. Dekoratif malzemeler günümüz modasına göre şekil almaktadır. Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan biri evinizin büyüklüğüdür. Küçük ve dar alanlarda kullanılan dekoratif eşyalar ortamı daha ferah gösterebilecekken, geniş bir salonda kullanacağınız dekor ürünleri ortamı daha samimi bir hava katabilmektedir. Evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken ikinci nokta ise evinizin yapısıdır. Fazla ışık alıp almadığı, kare ya da dikdörtgen yapıda olup olmadığı dekoratif eşyalar için önem taşımaktadır. Siz de zevkinizi yansıtacağınız alanın yapısına dikkat ederek dekorasyon yapabilirsiniz.

Dekoratif Malzemeler ve Konsept Uyumları

Yaşam alanınızı daha iyi dekore etmek istiyorsanız çok fazla uyumlu eşyaları bir arada kullanmamızı tavsiye ederiz. Farklı tarzlarda dekor ürünleri kullanarak özgün bir tarz elde edebilirsiniz. Dekoratif malzemeler kullanırken farklı renkleri bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Hayal gücünüzü kullanarak abartıdan uzak bir şekilde dekorasyon yapmanız gerekmektedir. Abartılı eşyalar göz yoracağından dolayı güzel bir görünüm oluşturmayacaktır. Siz de yaşam alanınızı sizi yansıtacak şekilde yeniden tasarlayabilirsiniz.