Döşemelik kumaş ürünleri, görünümünden memnun kalmadığınız mobilya ve diğer eşyaları yenilemek için satışa sunulmuştur. Koltuk, kanepe ve sandalye gibi mobilyalarla birlikte bahçe mobilyalarını yenilemek için de kullanılmaktadır. Doğru döşeme kumaşı seçerek, mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Tüm mobilyalara uygun döşeme kumaş modelleri arasından evinize ve mobilyalarınıza uyum sağlayacak kumaşı seçebilirsiniz. Klasikten moderne, desenli modellerden düz renkli kumaşa kadar birçok farklı modelde döşeme kumaşları inceleyebilirsiniz. Bu ürünlerle kullandığınız alanda yepyeni bir tarz yakalayarak mekânınızın havasını değiştirebilirsiniz. Bütçenize ve kullanacağınız alana uygun kumaş modelleri ile dilediğiniz tarzı yansıtabilirsiniz.

Döşemelik Kumaş Çeşitleri

Özel kumaşlardan biri olan döşemelik kumaş birçok modelde kullanıcılarla buluşturulur. Döşemelik kumaş modelleri doğal ve sentetik olarak birçok seçeneğe sahiptir. Doğru kumaşı seçerek eşyalarınızın uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Doğal kumaşlar genel olarak mobilyalarda yumuşak ve rahat hissi arayanlar tarafından tercih edilmektedir. Pamuk, ipek, yün, keten ve deri ürünlerinde antrasit kumaş rengi en çok tercih edilen renklerden biridir. Pamuk döşemelik kumaşlar da yaygın olarak tercih edilen modellerdendir. Çiçek desenli kumaşlar gibi doğal kumaşlar genellikle uygun fiyatlı ürünlerdir. Konfor ve dayanıklılık açısından pamuk döşeme kumaşları yumuşak özelliği ile doğal bir his verir. İpek, döşemelik kumaşlar ise en pahalı modellerdendir. Genellikle salon ve misafir odası mobilyalarında tercih edilen kumaşlar abartılı görünümden kaçmak için sınırlı olarak uygulanmaktadır. Özel işlemlerden geçirilerek üretilen kumaşlar oldukça kalitelidir. Lekelenmeye ve tüylenmeye karşı dayanıklı olan kumaşlar sık kullanılan mobilyalar için ideal bir tercihtir.

Döşemelik Kumaş Özellikleri ve Fiyatları

Mobilya döşemek için en dayanıklı kumaşlardır. Döşemelik kumaşlar birçok alternatifi ile satışa sunulmuştur. Bu kumaş ürünleri arasında en dayanıklı kumaş deridir ve farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Nubuk döşemelik kumaş modeli de en rahat olan kumaşlardan biridir. Sağlamlık açısından nubuk kumaşlar deriyle aynıdır ancak zımparalama ve estetik yüzey açısından benzersiz bir üründür. Deri kumaşlar kolay temizlendiği için evcil hayvanı olan kullanıcılar için de ideal bir üründür. Gerçek deriye alternatif olarak üretilen suni deri kumaşlar uygun fiyatlara deri görünümüne sahip olmanızı sağlamaktadır. Doğal ve zarif keten kumaşlar baskı tekniklerine uygun olarak üretildiği için geniş tasarım yelpazesine sahiptir. Çizgili keten döşemelik kumaşlar ise renk ve doku açısından beklentilerinizi büyük oranda karşılayacak ürünlerdir. Kırışıklılığa yatkın olan bu kumaş yetişkinler için ideal tercihtir. Döşemelik kumaş fiyatları kumaşın özelliğine, malzemesine ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak doğal özelliğe sahip kumaşlar daha yüksek maliyetlidir. Kadife kumaşlar başta sentetik liflerden üretilebilir. İpek kadife döşemelik kumaş fiyatları, sentetik kumaşlara oranla daha yüksek fiyatlıdır. Ayrıca ipekten üretilen kumaşlar kusursuz bir his sunar. Bütçenize ve kullanacağınız alana uygun kumaşları tercih ederek eşyalarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.