Plise perde günümüzde ofislerde ve evlerde çok kullanılan bir perde türüdür. Perde evin gelinliğidir sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Bu sözün haklı olduğunu söyleyebiliriz. Perde olmayan bir ev asla tamamlanmış durmamaktadır. Aynı zamanda evin içinde rahat gezmemizi sağlayan, diğer insanlarla sınırımızı koruduğumuz bir unsurdur perde. Bundan dolayı yeni ev eşyası almaya başlayan bireylerin ilk aldığı eşyalardan biridir. Peki perde seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle kullanım alanınıza, tarzınıza ve konforuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Sürekli ayağınıza veya başka eşyalara takılan, yırtılan perdeler size pek konfor alanı sağlamayacaktır. Ayrıca alandan da tasarruf etmek isteyebilirsiniz. Yerlere kadar uzanan perdelerin çok eskide kaldığını söyleyebiliriz. Artık yeni tarz perdeleri çok seveceksiniz.

Plise Perde ve Kullanım Şekli

Bazen perdeyi tam olarak kapatmak istemeyiz. Sadece üstü kapatmak ya da sadece alt tarafı kapatmak isteyebiliriz. Bunun için plise perde modellerine bakabilirsiniz. Ofis ve ev için çok kullanışlı olan bu yeni nesil perdeler hem alandan tasarruf sağlayacak hem de kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Bütün bunların yanında bu perdelerin çok şık durduğunu da söyleyebiliriz. Mutfak ve balkon kullanımı için bu perde türünü daha çok tercih etmelisiniz. Balkonda size alan tanıyacak bu perdeler kullanım şekli itibari ile sizi memnun edecektir. Mutfakta kullandığınız perdenin ne kadar çabuk kirlendiğini fark etmişsinizdir. Perde yıkamak ve takmak sizin vaktinizi çok alabilir. Fakat bahsettiğimiz perde modelini yıkamak oldukça kolaydır.

Konforlu ve Şık Plise Perde

Camınıza direkt monte edilen bu perdeler rüzgâr olduğunda etrafa uçuşan ve eşyalara takılıp yırtılan perdelerden sizi kurtaracaktır. Plise perde türleri rüzgârda uçuşmaz, bir yerlere takılıp yırtılmaz. Ayrıca temizlik konusunda oldukça rahattır. Islak bir bez yardımıyla silmeniz yeterli olacaktır. Kolay temizlenen ve hızlıca kuruyan bu perdelere siz de seveceksiniz. Ofisinize ve evinize farklı bir hava katmak istiyorsanız sizin de bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz. Güneşin konumuna göre perdelerinizi ayarlayarak balkonunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu tarz perdeler sayesinde korniş sıkıntısı da çekmeyeceksiniz. Bu kadar konforlu ve şık görünümlü perdelerin çok pahalı olacağını düşünebilirsiniz fakat yanılıyorsunuz. Her cebe uygun fiyatlarla bu perdelere ulaşabilirsiniz.

Plise Perde Fiyatları

Bu perdelerin fiyat aralığı perde yapacağınız yerin genişliğine göre değişmektedir. Camlara direkt monte edilen bu perdeler, yaptırmak istediğiniz camlara göre fiyatlarında farklılık gösterecektir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre de fiyatın farklılaştığını söyleyebiliriz. Plise perde tam bir fiyat performans ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Kullanım kolaylığı, şıklığı ve modern duruşu ile evinizin havasını değiştirecektir. Kullanan bireylerin son derece memnun kaldığı bu perdelerden memnun kalacağınızdan oldukça eminiz. Tereddüt etmeden en yakın perdeciye bu perdeleri almak için gidebilirsiniz. Bu perdelerin renk ve desen çeşitliliği oldukça fazladır. Tam zevkinize göre bir renk, desen ve model seçerek bu perdeleri siz de kullanabilirsiniz.